Jak vybrat správný nábytek do pracovny

Dobře řešená domácí pracovna má vytvořit příjemnou pohodu a poskytnout vhodné podmínky k potřebné koncentraci. Zároveň by její dispozice měla respektovat naše zdraví.

Ideální domácí pracovnu by měl tvořit kout s pracovním stolem, kancelářskou židlí, počítačem a vhodným doplňkovým nábytkem pro ukládání šanonů a papírů. Stůl by měl být prostorný, aby se na něj vešlo vše potřebné a židle ergonomická, aby záda netrpěla. Dostatek úložných prostor zase zaručí pořádek ve všech dokumentech. Vhodné je také pořízení různých doplňků, které místnost zútulní a dodají jí příjemnou atmosféru.

Při výběru nábytku do pracovny by měl zvítězit jednoduchý vzhled s dobře udržovatelnými plochami. Dobré je vše uspořádat tak, aby nejpoužívanější kancelářské potřeby byly umístěny v dosahové vzdálenosti a pracující nemusel vůbec vstávat ze židle. Nejoblíbenějším materiálem je lamino nebo dýhované materiály.

Pracovní stůl

Zvolit ten správný stůl do pracovny není úplně jednoduché, při jeho pořizování totiž musíme mít na paměti celou řadu pravidel. Musíme mu i přizpůsobit židli – ta by měla mít nastavitelnou výšku a pokud možno i sklon opěrky, která je také velmi důležitou součástí židle. Pro samotné stoly pak platí to, že by měly:

  • Mít dostatečné rozměry, nejlépe 150×70 cm.
  • Být správně orientovány k oběma zdrojům světla, tedy k tomu přírodnímu z okna, a umělému ze zářivek (světlo se nesmí odrážet v monitoru počítače, nemělo by jít k pravákovi zprava apod.)
  • Poskytovat dostatek místa pro nohy, tedy alespoň 60 centimetrů.
  • Být vysoké tak, aby při používání počítače byl horní okraj obrazovky přibližně ve výši očí.

Pracovní židle

Správná židle k pracovnímu stolu by měla být pevnou oporou pro záda, bederní páteř, ramena i krk. Sezení v dokonalé poloze znamená vzpřímená záda, kolena i lokty ohnuté v úhlu 90 stupňů a chodidla opřená o zem nebo o podložku.

Osvětlení

Při zařizování pracovny nesmíme zapomínat také na svítidla. Stropní osvětlení by mělo být doplněno stolní lampou, která poskytuje dostatečně silné světlo a nevrhá stíny. Pro práci se doporučuje intenzita osvětlení v rozmezí 150 až 500 lx, přičemž hodnota 300 luxů zhruba odpovídá 60W žárovce ve vzdálenosti 50 – 60 cm s přidaným celkovým osvětlením.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do pracovny, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků! Do vaší pracovny dodáme i kancelářské židle a jiný sedací nábytek.

Poptávka

V případě poptávky prosím vyplňte následující formulář. Na Vaši poptávku budeme reagovat v co nejkratší době v závislosti na druhu vašeho požadavku.