Jak vybrat správný nábytek do koupelny

Každý, kdo plánuje rekonstrukci koupelny, nebo vybavuje úplně novou, ví, že koupelna musí být především hygienická a praktická.

Koupelnový nábytek by měl být vyroben především z pečlivě vybraných, trvanlivých materiálů a materiálů odolných proti vlhkosti. Skutečně kvalitní koupelnová sestava by vám měla sloužit několik let, takže před nákupem se ujistěte, jaké materiály se pro výrobu vybrané koupelnové výbavy použily a zda se jedná o domácího výrobce anebo zahraničního.

Včetně MDF desek a dřevotřísky je to především také PVC a tvrzené sklo s vysokou odolností vůči vlhkosti a vodě, co si můžete z materiálového spektra vybrat a nemít při tom obavy. Z dřevin prokazuje velkou odolnost dýha, která vypadá velmi přepychově, pakliže je doplněná o dekor ve světlé či rudé barvě a vysoký lesk povrchové úpravy.

Odolnost proti vodě a vlhkosti je ukryta v povrchovém nátěru a jeho složení  – zpravidla s příměsí polyuretanu se zvýšenou odolností proti oděru a vodní páře. Právě tato povrchová úprava zabraňuje delaminaci na okrajích nábytku a zpuchřením na jeho povrchu.

Podle svých požadavků i rozměrů koupelny vybírejte vhodnou hloubku nábytku, za standard se považuje 45 až 50 centimetrů. Abyste se v šuplících co nejlépe vyznali, vybavují se organizéry nebo dvojitou zásuvkou (menší zásuvka ve větší). Výběr závěsného nebo nábytku s nožičkami záleží většinou na vkusu zákazníka. Do malých prostor je vhodnější závěsný nábytek, protože je lehký i praktický – snáz se pod ním vytře či vysaje.

Důležité je také vybrané nábytkové kování a způsob, jak jsou zakončeny zásuvky. Kování by mělo mít doživotní trvanlivost, a tudíž se vyplatí klást důraz na kvalitu spojů a jeho připevnění k nosnému materiálu.

I u koupelnového nábytku naleznete prvky, které se běžně využívají v kuchyňském segmentu, třeba tiché dovírání dvířek. Velmi praktické je také automatické otevírání/zavírání šuplíků jen dotekem, takže pak nemusí mít nábytek úchytky, což je v menších koupelnách bezpečnější. Výjimkou nejsou ani plnovýsuvy u zásuvek, které pak zcela otevřete a máte přehled, co je v nich uložené.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do koupelny, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!