Jak vybrat správný nábytek do dětského pokoje

Nákup nábytku pro děti zabere hodně času již při plánování. Je totiž velmi důležité, aby tento pokoj splňoval všechny nároky a požadavky, které jsou na něj kladeny.

Najít opravdu kvalitní nábytek pro dětský pokoj není při takové nabídce rozmanitých výrobků jednoduché. Nejdůležitější je samozřejmě kvalita. Tu posuzujeme nejen z hlediska použitého materiálu či funkčnosti, ale také dle designu, kde dbáme na preciznost, s jakou byl dětský nábytek navržen. Nábytek do dětských pokojů musí už na první pohled působit vesele a přívětivě. Ukazatelem kvality bývá cena, která jde ruku v ruce s dobrým nábytkem. Je zřejmé, že si za kvalitu připlatíte, avšak nemusíte se obávat vyhozených peněz, neboť nábytek nejen, že dobře vypadá, ale poslouží vašim dětem dostatečně dlouho. Co se týče výběru barev do dětského pokoje, měly by být veselé, hravé, ale pozor na jejich přemíru. Pokoj se pro dítě nesmí změnit ve zmatený vír barev, které jej jen rozrušují. Prvním, a zároveň určitě nejdůležitějším kusem dětského nábytku, je postýlka. Kvalitní postýlka bývá vybavená kolečky, která umožňují lehkou manipulaci. Dobré také je pořídit si postýlku s již vestavěnými šuplíky, které šetří místo.

Pravidlo, že rohy a hrany dětského nábytku mají být zaoblené, zabroušené, platí nejen u postele, ale prakticky u veškerého nábytku, který je součástí dětského pokoje. Dále pak vybíráme ostatní nábytek do dětských pokojů, jako je např. psací stůl. Ten musí v prvé řadě dodržovat stanovené výšky pracovní plochy tak, aby byl umožněn zdravý vývoj páteře. Praktickým prvkem u psacího stolu jsou kolečka, která umožní manipulaci v případě, že dítě bude potřebovat více prostoru. Úložný prostor stolu je možno rozšířit bočními kapsami. Stůl doplníme o dětskou stoličku, která dokonale zvýrazní barevný dětský pokoj. Základním ukazatelem, zda má stolička správnou výšku je, když dítě dosáhne nohama na zem a nemusí u toho moc krčit kolena. Dostáváme se k výběru vhodné šatní skříně, která musí být stabilní, aby se náhodou nepřevrhla a nezpůsobila poranění. V dětském pokoji je praktická skříň, která se dělí na dva prostory, přičemž do jednoho naskládáme oblečení a do druhého hračky. Velké prostory poté využijeme při uskladnění věcí, které dítěti později přibydou. S rostoucím věkem a měnícími se potřebami přidáme do pokoje noční stolek s lampičkou, která pěkně osvětlí pokoj a dodá mu na atmosféře. Při výběru stolku dbáme na to, aby byl nižší než postel, neboť se do něj může dítě lehce udeřit. Vítaný doplňkem do dětského pokoje jsou nástěnné police, u kterých je důležité dobré upevnění a přiměřená zátěž. Celkový dojem, který dětský pokoj bude vyzařovat, pak záleží na kombinaci barev a nábytku dle Vaší fantazie.

Myslete na bezpečnost. Kde jinde bychom měli více myslet na bezpečí, než když se jedná o děti. Ujistěte se, že nábytek, který kupujete, je robustní, pevný a že u něj neexistuje žádné bezpečnostní riziko, jako jsou třeba rozviklané žebříky, volné zábradlí u palandy, které pevně u nábytku nedrží apod.… Dětský nábytek by měl vydržet hrubé dětské zacházení.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do dětského pokoje, obraťte se na nás. Zaručíme se za vysoce kvalitní, bezpečný a zároveň designový nábytek. Disponujeme dobře vybaveným showroomem a nápaditými návrháři.