Jak vybrat správný nábytek do předsíně

Předsíň je jedna z nejvíce zatěžovaných místností v našich obydlích. I tak ale její výbavu často podceňujeme a odkládáme až na konec. Přitom právě předsíň je místností, ve které vítáme hosty a návštěva si vytvoří obrázek o nás i našem stylu bydlení. Předsíň má více funkcí a ty není vždy lehké jednoduše propojit.

Primární funkcí této místnosti je samozřejmě úschova obuvi a svrchního oblečení. V tomto prostoru můžeme občas i přebrat poštu či zaparkovat kočárek, kolo.

Předsíň se liší dle potřeb uživatelů. Pokud potřebujete v předsíni velké množství úložného prostoru, doporučujeme pořízení skříně do předsíně. Šatní skříň může být uzavřená nebo s otevřeným prostorem s věšáky či šatní tyčí. Šikovným vnitřním uspořádáním ušetříte spoustu místa a můžete zvýšit objem úložného prostoru až o jednu třetinu.

Mimosezónní oblečení, které nevyužíváte každý den, doporučujeme ukládat do horních polic. Do spodních pater ukládejte veškerou obuv. Prostor ušetříte také pořízením skříně s posuvnými dveřmi.  Výhodné je volit skříně světlých odstínů, které prostor neztemní.

V žádné moderní předsíni by neměl chybět botník a věšák. U botníku je důležité si uvědomit, kolik párů bot se v rodině zhruba vyskytuje. Měli byste také myslet na to, jak jsou boty velké, aby se Vám do botníku pohodlně vešly. Doporučovaná hloubka botníku je 35 až 40 cm. Boty v botníku by měly být přehledně postaveny, každý pár bot by měl mít svůj volný prostor.

Botníky můžete pořídit dveřové či výklopné. V poslední době je více oblíbený výklopný botník, ušetří prostor potřebný při otevírání. Do menších předsíní jsou vhodné také závěsné botníky, které lze upevnit na dveře či zeď. Nízké botníky můžete využívat jako lavice (pokud to dovolí pevnost konstrukce), které jsou důležité pro pohodlné obouvání. Vyplatí se také pořídit si kvalitní odvětrávání. To odvede z botníku zápach a vlhkost z obuvi.

Neodmyslitelnou součástí každé předsíně jsou věšáky. Můžete si vybrat závěsný nebo stojatý kulatý věšák. Závěsný věšák nejčastěji seženete s dřevěnými nebo kovovými háčky na pověšení svršků nebo také s poličkou či zrcadlem. Polička na věšáku je velmi praktická, můžete ji využít k odložení např. rukavic a čepic. Stojaté věšáky se hodí spíše do větších interiérů, jako jsou průmyslové či komerční prostory.

Pokud potřebujete pořídit jak věšák, tak botník, můžete zakoupit celou předsíňovou sestavu. Stěna do předsíně je praktická a lze ji vybrat v různém designovém provedení. Sestavy se většinou skládají z botníku, věšáku, šatní skříně a zrcadla.

Zrcadlo v předsíni je praktické, nevyužijete jej jen ke kontrole svého zevnějšku, ale místnost zesvětlí a popřípadě i opticky zvětší. Výhodné je ho umístit tak, abyste v něm viděli celou siluetu- odstup od zrcadla by měl být 55 cm, ovšem je jasné, že ne v každé předsíni to lze realizovat. Zrcadla do předsíně můžou být hladká nebo zdobená, v rámu, nebo bez něj, záleží pouze na vašem vkusu a zařízení předsíně.

Moderní a oblíbené jsou předsíňové stěny ve světlých odstínech, zajímavé jsou pak kombinace světlého a tmavého provedení. Barvy volíme tak, aby prostor v předsíni nepůsobil stísněně. V menších je vhodné použít světlé pastelové odstíny barev, ve větších předsíních a halách můžete zvolit odstíny tmavší.

Existuje mnoho materiálů, které se využívají pro výrobu nábytku do předsíně. Ať už je to masiv nebo různé dřevotřískové desky. Nejoblíbenější z nich je dřevotřísková MFD deska, která v sobě neobsahuje lepidlo a lze ji zpracovávat do různých tvarů. Vlastní povrch desky je z přírodní dýhy, laminátu, lamina či PVC fólie. Liší se zejména životností a cenou.

Důležité je v předsíni myslet na dostatečné a zároveň příjemné osvětlení. Jako základní světelný zdroj zvolte nástěnné nebo stropní světlo. Doladit ho pak můžete pomocí bodových světel.

Nezapomínejte ani na doplňky. Předsíň můžete zjemnit živými, slaměnými květinami nebo obrazy. Určitě je dobré pořídit také koš na deštníky. Zajisté oceníte i malou poličku k odkládání drobností.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do předsíně, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!

Poptávka

V případě poptávky prosím vyplňte následující formulář. Na Vaši poptávku budeme reagovat v co nejkratší době v závislosti na druhu vašeho požadavku.