Jak vybrat správný nábytek do šatny

Šatny jsou čím dál více oblíbenější prostory bytů a domů. Jsou to místnosti, které slouží k uložení našeho šatníku, a do kterých vstupujeme za účelem oblékání a převlékání. Mělo by zde být dostatečné pohodlí a světlo pro zhodnocení našeho zevnějšku.

V poslední době se u nás staly velice oblíbenou variantou vestavěné skříně a postupně i samostatné šatny, které zakrývají celé stěny místností. Ideální možností pro malé byty jsou pak skříně se zrcadly, které místnost opticky zvětší a prosvětlí. Čelní plocha vestavných skříní a šaten totiž už dávno nemusí být kompletně ze dřeva, může se dělat i zrcadlová, z různých přírodních materiálů nebo barevného skla.

Šatnami jsou ve starších bytech nahrazovány komory či obdobné místnosti. V nově zrealizovaných bytech se již se šatnami většinou počítá.

Vnitřní vybavení šatny by mělo především odpovídat vašim potřebám. Je ale možné, že i ty se změní, a proto by šatna měla být variabilní. Dobré je využití otočných, posuvných věšáků, díky kterým budete mít jednoduchý přístup k věcem. Upravené vysoké komínky s tričky jsou sice úhledné, ale může se stát, že se vám celá kupka zhroutí, když budete chtít triko umístěné v její spodní části. Účelně navržená šatna by tomu měla předejít. Zapomenout byste neměli ani na věšáky pro kravaty, šátky a pásky. Uzavřená šatna by pak měla disponovat kvalitním osvětlením a větráním.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do šatny, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!