Vestavěné skříně a jejich vybavení

Když se rozhodnete investovat do nové vestavěné skříně, nemyslete jen design, ale hlavně na správný výběr jejího vnitřního vybavení. Praktičnost je v tomto případě velmi důležitá.

Co vám vadí na současné skříni, místo které pořizujete novou? Sepište si největší problémy a těžkosti a podle nich vybírejte nové uspořádání skříně. Nepořádek na dně skříně pomohou vyřešit výsuvné držáky na boty a menší šuplíky na doplňky, zmuchlaným kalhotám dáte vale, pokud pořídíte kalhotovník.
Důležité je si také odpovědět na to, k čemu přesně bude skříň určená. Plánujete do ní ukládat jen oblečení? Pak je asi zbytečné pořizovat držák na žehličku či vysavač. Ve skříni, která bude v dětském pokoji, zase nechte dostatek prostoru na rychlé uložení hraček. Můžete udělat přihrádky a nebo nechat volné police, které se vyplní plastovými či látkovými boxy.
Budete do skříně ukládat spíše oblečení složené, nebo plánujete naplnit ji oblečením na ramínkách? V prvním případě vsaďte na policový systém (ideálně více nízkých poliček, které umožňují oblečení dobře třídit), a na výsuvné police a šuplíky, které vytáhnete až na doraz a najdete na nich všechno, co potřebujete, bez zbytečného přehrabování.
V opačném případě zvolte šatní tyče – v nabídce už jsou výsuvné tyče, aby se vám dobře hledalo, a tyče sklopné, které umožňují využít i horní část skříně, kam normálně nedosáhnete. Na šatní tyče zavěsíte šaty, bundy, dětské oblečení, halenky a jiné.
Bude skříň primárně určená pro muže, nebo pro ženu? I na tom záleží. „Pánská“ šatní skříň by totiž měla disponovat klasickými zásuvkami na spodní prádlo, praktickými výsuvnými košíky, policemi na trika, ale v případě, že muž nosí do zaměstnání obleky, kalhotovníkem a nebo i kravatovníkem.
A skříň pro ženu? Ta by měla v ideálním případě obsahovat výsuvné držáky na boty, několik menších šuplíků na doplňky, jako jsou pásky, korálky, šátky, dále zrcadlo a osvětlení. Vybírat můžete z několika možností osvětlení skříně a to v závislosti na tom, v jakém místě chcete osvětlení využívat. Pro vnější osvětlení skříně jsou vhodné světelné rampy s bodovými světli LED. Vnitřní osvětlení může být řešena např. osvětlovací šatní tyčí.
Chcete-li do vestavné skříně ukládat již použité prádlo, existuje několik možností, jak vyřešit jeho ukládání. Nejčastěji jsou používány výklopné drátěné koše na prádlo a drátěné koše výsuvné.

Poptávka

V případě poptávky prosím vyplňte následující formulář. Na Vaši poptávku budeme reagovat v co nejkratší době v závislosti na druhu vašeho požadavku.