Jak správně vybrat vestavěné skříně

Pořídit si vestavěnou skříň není nejlevnější záležitostí, ovšem skrze tuto investici dostanete nejen skvělého pomocníka, ale i krásný doplněk například do vaší ložnice.

Lidé nevěnují příliš pozornosti ukládání oblečení, ložního prádla apod. Ovšem prohrabovat se každé ráno v šuplících narvaných k prasknutí není zrovna příjemným začátkem dne. Vestavěné skříně nabízí propracovaný systém ukládání oblečení, ve kterém budete mít stále pořádek.

Důležité je poohlédnout se po spolehlivých výrobcích, kteří dokáží vyrobit kvalitní skříně na míru. Opět je dobré se zajímat o reference a realizované zakázky společnosti, nebo o rychlost dodání a možný výběr z materiálů, dezénů, kování apod. Ukazatelem kvality firmy je možnost zpracování 3D návrhu skříně, rychlá doba dodání a precizně provedená montáž. Každá správná firma, zabývající se realizací interiérů, by také měla mít svoji vzorkovou prodejnu. V ní si skříň můžete prohlédnout a „osahat“.

Nejdůležitější je samozřejmě vnitřní vybavení skříně a její vlastní konstrukce. To, jaký materiál a kvalitu zvolíme, ovlivní délku životnosti skříně. Můžete si vybrat dražší masiv nebo dýhu, či levnější lamino. Dobrým nápadem je také použití ochranné folie- připlatíte si, ale pohledové části se nepoškrábou a vydrží mnohem déle. Mezi součásti skříně, na kterých se nevyplatí šetřit, jsou rámy. Na nich totiž celá skříň „stojí“. Neměli bychom zapomínat ani na pojezdy a kolečka. Ty s ložisky nebudou drhnout, vrzat a mají mnohonásobně delší životnost než kolečka např. z plastu.

Mezi nejžhavější hity patří použití posuvných dveří-ty jsou sice poněkud dražší než dveře otevírací, ale za to ušetří spoustu místa.

A jak si skříň vnitřně vybavit? Dobré je do ní zakomponovat vysouvací ramínka, různé druhy šatních tyčí, výsuvné šuplíky či police. Kalhoty patří na tzv. kalhotovník, pořádek v kravatách vám zase udělá kravatovník. V ložnici důležitá zrcadla můžete zakomponovat do vnitřku skříně, nebo je umístit přímo na dveře.

Poptávka

V případě poptávky prosím vyplňte následující formulář. Na Vaši poptávku budeme reagovat v co nejkratší době v závislosti na druhu vašeho požadavku.