Jak správně vybrat kuchyni

Prochází váš byt či dům rekonstrukcí? Nebo si stavíte dům zcela nový? Tak či tak, výběr nové kuchyně vás jistě nemine. Jak si počínat při jejím výběru? V následujícím článku vám poradíme.

Vybírání té pravé kuchyně v sobě nese určité riziko. Musí nám skvěle dispozičně vyhovovat, a také se nám designově líbit. Vždyť kuchyň je místo, které zůstane neměnné po celou řádku let.

V dnešní době existuje na trhu nepřeberné množství kuchyňských studií, které nabízí různé kuchyně za různé ceny. Důležité je vybrat to správné. K tomu Vám pomůže např. pozorné čtení referencí na různých diskuzních fórech. Také množství realizovaných zakázek Vám odhalí, zdali je toto kuchyňské studio spolehlivé. Dalším ukazatelem kvality je široký výběr kuchyňských dvířek, korpusů, kování, drátěných programů apod.

Veškerý materiál a celkové provedení kuchyňské linky si důkladně prohlédněte v showroomu či prodejně kuchyňského studia. Pamatujte, že nejdražší nemusí nutně znamenat nejkvalitnější. Již v prodejně vše důkladně prodiskutujte, promyslete a poptejte hrubý odhad ceny celé kuchyně. Ujasněte si, co je pro vás v kuchyni nejdůležitější a do čeho chcete nejvíce investovat, a naopak, na čem můžete šetřit.

Co se týče rozmístění kuchyně, dbejte jak na design, tak na funkčnost. Tyto dvě vlastnosti jdou ruku v ruce. Co se týče funkčnosti – správný sled spotřebičů by měl vycházet z činností, které děláte v kuchyni nejčastěji – tj. vyndáme potravinu z lednice, umyjeme ji, připravíme ji a následně tepelně upravíme.

Nechte si od designéra v kuchyňském studiu navrhnout kuchyni v 3D grafické vizualizaci. Tak uvidíte vše „černé na bílém“.

Při výrobě spotřebičů je nutné dbát na určité zákonitosti. Nechte si sdělit všechny vlastnosti, výhody a nevýhody spotřebičů. Nejpodstatnější je energetická třída a míra hlučnosti. Promyslet byste měli i výběr vhodného materiálu – např. nerez či chrom jsou poněkud náročnější na údržbu. V kuchyni by neměly chybět myčka, mikrovlnná trouba, trouba, digestoř či varná deska.

Po samotné montáži linky překontrolujte, zdali je vše na svém místě, je řádně zapojeno a nic nechybí. Vše musí odpovídat přesně tomu, na čem jste se s kuchyňským studiem domluvili.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce Vašeho nábytku do kuchyně, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!