Jak vybrat správný nábytek do...předsíně

Předsíň je jedna z nejvíce zatěžovaných místností v našich obydlích. I tak ale její výbavu často podceňujeme a odkládáme až na konec. Přitom právě předsíň je místností, ve které vítáme hosty a návštěva si vytvoří obrázek o nás i našem stylu bydlení. Předsíň má více funkcí a ty není vždy lehké jednoduše propojit.

Primární funkcí této místnosti je samozřejmě úschova obuvi a svrchního oblečení. V tomto prostoru můžeme občas i přebrat poštu či zaparkovat kočárek, kolo.

Předsíň se liší dle potřeb uživatelů. Pokud potřebujete v předsíni velké množství úložného prostoru, doporučujeme pořízení skříně do předsíně. Šatní skříň může být uzavřená nebo s otevřeným prostorem s věšáky či šatní tyčí. Šikovným vnitřním uspořádáním ušetříte spoustu místa a můžete zvýšit objem úložného prostoru až o jednu třetinu.

Mimosezónní oblečení, které nevyužíváte každý den, doporučujeme ukládat do horních polic. Do spodních pater ukládejte veškerou obuv. Prostor ušetříte také pořízením skříně s posuvnými dveřmi.  Výhodné je volit skříně světlých odstínů, které prostor neztemní.

V žádné moderní předsíni by neměl chybět botník a věšák. U botníku je důležité si uvědomit, kolik párů bot se v rodině zhruba vyskytuje. Měli byste také myslet na to, jak jsou boty velké, aby se Vám do botníku pohodlně vešly. Doporučovaná hloubka botníku je 35 až 40 cm. Boty v botníku by měly být přehledně postaveny, každý pár bot by měl mít svůj volný prostor.

Botníky můžete pořídit dveřové či výklopné. V poslední době je více oblíbený výklopný botník, ušetří prostor potřebný při otevírání. Do menších předsíní jsou vhodné také závěsné botníky, které lze upevnit na dveře či zeď. Nízké botníky můžete využívat jako lavice (pokud to dovolí pevnost konstrukce), které jsou důležité pro pohodlné obouvání. Vyplatí se také pořídit si kvalitní odvětrávání. To odvede z botníku zápach a vlhkost z obuvi.

Neodmyslitelnou součástí každé předsíně jsou věšáky. Můžete si vybrat závěsný nebo stojatý kulatý věšák. Závěsný věšák nejčastěji seženete s dřevěnými nebo kovovými háčky na pověšení svršků nebo také s poličkou či zrcadlem. Polička na věšáku je velmi praktická, můžete ji využít k odložení např. rukavic a čepic. Stojaté věšáky se hodí spíše do větších interiérů, jako jsou průmyslové či komerční prostory.

Pokud potřebujete pořídit jak věšák, tak botník, můžete zakoupit celou předsíňovou sestavu. Stěna do předsíně je praktická a lze ji vybrat v různém designovém provedení. Sestavy se většinou skládají z botníku, věšáku, šatní skříně a zrcadla.

Zrcadlo v předsíni je praktické, nevyužijete jej jen ke kontrole svého zevnějšku, ale místnost zesvětlí a popřípadě i opticky zvětší. Výhodné je ho umístit tak, abyste v něm viděli celou siluetu- odstup od zrcadla by měl být 55 cm, ovšem je jasné, že ne v každé předsíni to lze realizovat. Zrcadla do předsíně můžou být hladká nebo zdobená, v rámu, nebo bez něj, záleží pouze na vašem vkusu a zařízení předsíně.

Moderní a oblíbené jsou předsíňové stěny ve světlých odstínech, zajímavé jsou pak kombinace světlého a tmavého provedení. Barvy volíme tak, aby prostor v předsíni nepůsobil stísněně. V menších je vhodné použít světlé pastelové odstíny barev, ve větších předsíních a halách můžete zvolit odstíny tmavší.

Existuje mnoho materiálů, které se využívají pro výrobu nábytku do předsíně. Ať už je to masiv nebo různé dřevotřískové desky. Nejoblíbenější z nich je dřevotřísková MFD deska, která v sobě neobsahuje lepidlo a lze ji zpracovávat do různých tvarů. Vlastní povrch desky je z přírodní dýhy, laminátu, lamina či PVC fólie. Liší se zejména životností a cenou.

Důležité je v předsíni myslet na dostatečné a zároveň příjemné osvětlení. Jako základní světelný zdroj zvolte nástěnné nebo stropní světlo. Doladit ho pak můžete pomocí bodových světel.

Nezapomínejte ani na doplňky. Předsíň můžete zjemnit živými, slaměnými květinami nebo obrazy. Určitě je dobré pořídit také koš na deštníky. Zajisté oceníte i malou poličku k odkládání drobností.

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce nábytku do předsíně, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!

Fotogalerie

Olepování PUR lepidlem
Abychom zvedli kvalitu našich výrobků, pořídili jsme novou olepovačku HOMAG EDGETEQ S-380, která umožňuje olepování polyuretanovým lepidlem. Mezi hlavní výhody olepeného spoje patří nejenom pevnost, čistota a minimální viditelnost spoje, ale i vodovzdo ...

Realizace interiéru restaurace RIVA KEBAB KAFFÉ BAR
 Jedním z našich dalších veřejně přístupných realizací je restaurace RIVA KEBAB KAFFÉ BAR v centru Zlína. Do restaurace jsme dodávali kompletní nábytek včetně sedacích čalouněných souprav.  ...

Jsme na Facebooku
Nenechte si ujít žádné naše novinky a akce. Najdete nás na FB. Dejte nám like a neunikne vám žádná důležitá informace. Sledujte novinky, akce a zajímavosti z naší společnosti. ...

CNC tvarové obrábění a formátování plošných materiálů
Nabízíme kompletní opracování plošného materiálu. Konkrétně nabízíme tyto služby: CNC obrábění dřeva a plastů (tvarové obrábění a frézování otvorů), lisování a dýhování, sesaz ...

Novinky na webu
Připravili jsme pro Vás zbrusu nové fotografie námi realizovaných interiérů. Naleznete zde nábytek, kuchyně, vestavěné skříně, schodiště, dveře, podlahy a mnohé další! Do sekce O nás přibylo pár informací o naší vý ...

Domácí spotřebiče Hotpoint s 5-letou zárukou ZDARMA
Nově máme v nabídce domácí spotřebiče Hotpoint s prodlouženou 5-letou zárukou zdarma.V nabídce je kompletní sortiment výrobků – horkovzdušné trouby, varné desky, kávovary, mikrovlnné trouby, odsavače par, indukční sklokeramické desk ...

Realizovali jsme interiér nové restaurace FIT FOODIE ve Zlíně
 Na konci roku 2015 jsme realizovali interiéry nově otevřené restaurace pro zákazníky se zdravým životním stylem. Tyto interiéry, které navrhovala paní architektka Beáta Gistrová (Atelier BG), zaujmou neotřelým designem a zároveň praktičnost&i ...

Vítězství v prestižní soutěži Stavba roku 2013!
Dům, ve kterém jsme realizovali interiéry navržené designéry z MOMO Interiér, vyhrál prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje pro rok 2013. Dům v Prštném zvítězil v kategorii Rodinné domy. O zakázku se postaral náš ...

Nabídka přepravy
Potřebujete něco převést, odvést, přestěhovat? Nabízíme dopravu naší novou dodávkou. Úložný prostor 4,5 m x 2,20 m. Výška nástavby 2,30 m. Pro více informací pište na e-mail: info@chalupainteriery.cz ...


Chalupa interiéry na Facebooku

Zasílání emailu

Pokud si přejete dostávat informace z naší společnosti, uveďte zde Vaši e-mailovou adresu.