Jak vybrat správný nábytek do...ložnice

Ložnice je místnost, ve které po celodenním shonu odpočíváme a relaxujeme. Tomu by také mělo odpovídat její vybavení. Postel je nejdůležitějším nábytkem v ložnici, a proto by se jejímu výběru mělo věnovat hodně času. Dále ji pak doplňují další úložné prostory – skříně, noční stolky, komody, nebo poličky.

Veškerý nábytek a doplňky by měly působit příjemným dojmem, který ve Vás bude vyvolávat pocit pohody. Jedině tak se ve své ložnici budete ráno budit odpočatí a správně nastartovaní do nového dne.

Ložnice může být zařízena v různých stylech – ať už je to klasický styl, nebo moderní až extravagantní ložnice. Každý z nás má své priority jinak nastavené a při výběru ložnice klade důraz na něco jiného. Některým záleží více na designu pokoje, jiný zase potřebuje hodně úložných prostor, či se zaměřuje hlavně na materiál, ze kterého je nábytek vyroben.

Jak vybrat nábytek do ložnice?

Při výběru nábytku do ložnice existují v podstatě dvě možnosti- nábytek na míru a již hotové ložnicové sestavy. Na míru dělaný nábytek má tu výhodu, že bude přesně odpovídat Vašim představám a navíc díky němu můžete optimálně využít prostor v ložnici, což oceníte zejména v menších místnostech. U tohoto nábytku ale musíte samozřejmě počítat s vyšší pořizovací cenou. Ovšem tato investice se rozhodně vyplatí.

Úložný prostor v ložnici

Ti, kteří mají samostatnou šatnu, už do ložnice nepotřebují šatní skříně. Stačí jim jen minimum nábytku. Pokud šatnu nemáte a potřebujete v ložnici uložit i oblečení, pak se vyplatí uvažovat o vestavěných skříních, díky kterým se prostor optimálně využije. Jestliže máte malou ložnici, do které potřebujete umístit mnoho věcí, je dobré využít i prostor pod postelemi, případně přidat nad postele police.

Šatní skříň

Nezbytným a nepostradatelným kusem nábytku je v ložnici právě šatní skříň. Dnešní trh nabízí mnoho šatních skříní z různých materiálů v rozmanitých rozměrech a tvarech.

Nejdříve je nutné přesně určit místo, kam ji umístit. Výběrem místa pak určíte i tvar skříně, a zjistíte, zdali hledáte rohové šatní skříně, či právě rohová šatní skříň je pro vás nevyhovující. Velice důležité je dobře zmapovat prostor před skříní a díky tomu určit jestli je pro vás vhodné šatní dveře s panty, či musíte volit variantu šatní skříně s posuvnými dveřmi.

Při výběru místa jste jistě měli na paměti i množství a druh oblečení, který ve skříni chcete skladovat a skloubili jste tyto požadavky s nároky na prostor. Pokud nevíte, jaký vnitřní systém dovnitř skříní zvolit, je vhodné obrátit se na odborníky (designéry, techniky), kteří Vám mile rádi poradí.

Noční stolky

Důležitým prvkem v ložnici jsou také praktické noční stolky. Člověk by měl mít u postele prostor na odložení knih, brýlí nebo sklenice vody. Stolky mohou mít podobu obyčejných polic, či komod s malými šuplíky.

Komody a prádelníky

Komoda je všestranně využitelný kus nábytku, který vám nabídne prostornou úložnou plochu pro úschovu lůžkovin, drobných oděvů a oblečení.  Využít můžete i horní desku komody k vystavení oblíbených dekorací nebo na odkládání drobností. Můžete si vybrat komodu se skříňkami, šuplíkovou, nebo kombinovanou, která v různých poměrech kombinuje jak šuplíky, tak i skříňky.

Další nábytek do ložnice

Vhodným doplňkem do ložnice může být toaletní stolek, který jistě ocení každá žena, nebo např. nástěnné police na knihy a různé dekorace.

Základem je postel

Když mluvíme o nábytku do ložnice, nesmíme samozřejmě vynechat postel. Ta totiž velmi výrazně ovlivňuje kvalitu spánku. Standardní rozměr postele pro jednu osobu je 90x200 cm, pro dvě osoby by tedy postel měla být velká minimálně 180x200 cm, ideálně 200x200 cm. Pro osoby vyššího vzrůstu se dnes již běžně vyrábějí postele s prodlouženou délkou 210 či 220 cm, do kterých se vyrábějí i prodloužené matrace a seženete k nim i delší ložní prádlo. Co se týká výšky postele, ta by měla být minimálně 45 cm nad zemí, tedy nad tzv. zónou prachu. Nejdůležitější součástí postele je matrace, proto její výběr nepodceňujte a zbytečně na ní nešetřete. Na trhu je dnes opravdu velký výběr zdravotních matrací, které Vám zajistí zdravý a spokojený spánek.

Postele se vyrábí z mnoha materiálů, mohou být vyrobeny z LTD, DTD nebo MDF desek. Tyto desky vynikají svou pevností, odolností proti vlhkosti a oděru a jsou navíc snadno udržovatelné. Čalouněné postele jsou potaženy nejčastěji látkou, která se snadno čistí za použití obvyklých čisticích prostředků. Postele z masivu se vyznačují vysokou nosností, která je zaručena použitím tvrdých dřevin, jako je borovice, dub nebo buk. Záleží jen na Vás, jakému materiálu dáte přednost. 

Pokud si chcete být jistí výběrem výrobce Vašeho nábytku do ložnice, obraťte se na nás. Disponujeme dobře vybaveným showroomem, nápaditými designéry a zaručenou kvalitou našich výrobků!

Fotogalerie

Olepování PUR lepidlem
Abychom zvedli kvalitu našich výrobků, pořídili jsme novou olepovačku HOMAG EDGETEQ S-380, která umožňuje olepování polyuretanovým lepidlem. Mezi hlavní výhody olepeného spoje patří nejenom pevnost, čistota a minimální viditelnost spoje, ale i vodovzdo ...

Realizace interiéru restaurace RIVA KEBAB KAFFÉ BAR
 Jedním z našich dalších veřejně přístupných realizací je restaurace RIVA KEBAB KAFFÉ BAR v centru Zlína. Do restaurace jsme dodávali kompletní nábytek včetně sedacích čalouněných souprav.  ...

Jsme na Facebooku
Nenechte si ujít žádné naše novinky a akce. Najdete nás na FB. Dejte nám like a neunikne vám žádná důležitá informace. Sledujte novinky, akce a zajímavosti z naší společnosti. ...

CNC tvarové obrábění a formátování plošných materiálů
Nabízíme kompletní opracování plošného materiálu. Konkrétně nabízíme tyto služby: CNC obrábění dřeva a plastů (tvarové obrábění a frézování otvorů), lisování a dýhování, sesaz ...

Novinky na webu
Připravili jsme pro Vás zbrusu nové fotografie námi realizovaných interiérů. Naleznete zde nábytek, kuchyně, vestavěné skříně, schodiště, dveře, podlahy a mnohé další! Do sekce O nás přibylo pár informací o naší vý ...

Domácí spotřebiče Hotpoint s 5-letou zárukou ZDARMA
Nově máme v nabídce domácí spotřebiče Hotpoint s prodlouženou 5-letou zárukou zdarma.V nabídce je kompletní sortiment výrobků – horkovzdušné trouby, varné desky, kávovary, mikrovlnné trouby, odsavače par, indukční sklokeramické desk ...

Realizovali jsme interiér nové restaurace FIT FOODIE ve Zlíně
 Na konci roku 2015 jsme realizovali interiéry nově otevřené restaurace pro zákazníky se zdravým životním stylem. Tyto interiéry, které navrhovala paní architektka Beáta Gistrová (Atelier BG), zaujmou neotřelým designem a zároveň praktičnost&i ...

Vítězství v prestižní soutěži Stavba roku 2013!
Dům, ve kterém jsme realizovali interiéry navržené designéry z MOMO Interiér, vyhrál prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje pro rok 2013. Dům v Prštném zvítězil v kategorii Rodinné domy. O zakázku se postaral náš ...

Nabídka přepravy
Potřebujete něco převést, odvést, přestěhovat? Nabízíme dopravu naší novou dodávkou. Úložný prostor 4,5 m x 2,20 m. Výška nástavby 2,30 m. Pro více informací pište na e-mail: info@chalupainteriery.cz ...


Chalupa interiéry na Facebooku

Zasílání emailu

Pokud si přejete dostávat informace z naší společnosti, uveďte zde Vaši e-mailovou adresu.